جمعه, 14 آذر 1399
اقدامات انجمن

از جمله فعالیت های مهم این انجمن، راه اندازی بخش دیالیز در هر شهرستان جهت رفاه حال بیماران شهرستانی می باشد. به نحوی که بیماران دیالیزی شهرستان های یزد جهت درمان به بیمارستان محل سکونت خود مراجعه می نمایند.

در این مرکز بیمارانی که با تشخیص پزشکان نفرولوژ استان یزد جهت پیوند کلیه معرفی می گردند و این بیماران مورد مشاوره قرار داده و اقدامات قبل از عمل پیوند کلیه از قبیل گروه خونی، آزمایشات لازم مخصوصاً آزمایش پانل را انجام می دهند. درصورتی که آزمایش پانل منفی باشد، بیمار آماده پیوند کلیه می باشد.تذکر مهم: بیماریکه تحت همودیالیز قرار می گیرد به هیچ وجه نباید جهت درمان کم خونی، خون کامل بگیرد و حتماً باید گلبول شسته شده یا پکسل به بیمار تزریق گردد. اگر بیمار کاندید پیوند کلیه خون کامل می گیرد، مدتها از مزایای پیوند کلیه محروم میگردد.

 این انجمن از زمان تأسیس تاکنون بیش از 550 بیمار را جهت پیوند کلیه راهنمایی نموده و هم اکنون بیشتر این بیماران زندگی نرمال خود را ادامه میدهند. در ابتدا این انجمن با همکاری بخش پیوند بیمارستانهای لبافی نژاد، سینا، بقیه الله، میلاد و دکتر شریعتی جزء اولین بخش هایی بودند که در جهت پیوند بیماران فعالیت می کرده است اما از سال 1393 با راه اندازی بخش پیوند بیمارستان شهید صدوقی و آموزش  تلاش و همکاری پزشکان ، پیوند از بیماران مرگ مغزی نیز در این استان شروع به کار نموده است و تاکنون بیش از 40 مورد پیوند از بیماران مرگ مغزی با همکاری این انجمن  در بیمارستان شهید صدوقی صورت پذیرفته است.

این انجمن علاوه بر بیماران محترم یزدی، به خدمت رسانی به بیماران غیر بومی نیز می پردازد و چندین بیمار غیر بومی را تحت پوشش خود دارد. علاوه بر این تعدادی از بیماران غیر بومی نیز از طریق این انجمن تحت عمل پیوند کلیه قرار گرفته اند.

 » در حال بازدید: 2 نفر
 » بیشترین بازدید همزمان: 47 نفر
 » بازدید امروز: 76 مرتبه
 » بازدید دیروز: 337 مرتبه
 » کل بازدید: 124270 مرتبه
 » میانگین: 56 بازدید در روز